Про проєкт
Сайт компанії з розробки сайтів та інтернет-магазинів, що переважно спеціалізувалася на Бітріксі.
На момент початку співробітництва сайт вже просувався кількома різними спеціалістами, як фрілансерами, так і компаніями. В тому числі здійснювалися заходи з зовнішнього просування.
Проміжок часу
Робота над проєктом відбувалася з січня 2020 до лютого 2022, коли фактично припинили працювати з зовнішнім просуванням.
Коротко про результат
В якості реального результату роботи з лінкбілдингу можна визначити такі показники:
- Кількість доменів, що мали зовнішні посилання, зросла з 119 на початку до 522 у піку (березень 2022 року).
- Рейтинг домену за Ahrefs змінився з 21 до 44 в піку (січень 2022 р.) в межах періоду співпраці.
Цікаво також подивитися на графік приросту доменів-донорів та органічного трафіку на сайт.
Зважаючи, що Ahrefs дає досить недостовірні дані щодо трафіку, додамо скріншот, що Гугл Аналітика також фіксувала зростання кількості відвідувачів сайту з органіки.
Безумовно, на сайті весь цей час проводилися інші роботи зі створення та поліпшення контенту. Тому не можемо точно вказувати на зростання трафіку завдяки лінкбілдингу.
Що робили
Питання покинути попереднього підрядника, що займався вибудовуванням зовнішнього профілю, виникло у зв’язку з тим, що для статейного просування писалися вкрай неякісні статті і застосовувався дуже сумнівний відбір площадок-донорів.
Отже, було вирішено кардинально змінити підхід до лінкбілдингу.
Першочергово прийняли два стратегічні рішення: підвищити якість контенту, що публікується на зовнішніх площадках, та розширити спектр донорів, відійшовши від однієї Міралінкс, де попередньо все й купувалося.
З покращенням текстів все просто: відібрали авторів, читати статті яких було не соромно.
А от стратегія власне здобуття посилань вибудовувалася поступово. Для проєкту застосовувалися різноманітні напрямки здобуття посилань.
Статейне просування
Біржі
Оскільки це, власне самий простий спосіб отримати посилання, почали з відбору донорів на біржах. Окрім Міралінкс, були залучені додатково такі майданчики:
Пошук прямих контактів
В ході відбору донорів на біржах, аналізу профілів беклінків конкурентів та потенційних донорів, знаходилися якісні площадки, не представлені на біржі або з досить високими ставками. Щодо таких робилися спроби пошуку прямих контактів редакції або представників видань для отримання безпосередніх домовленостей.
Так під проєкт була створена власна база даних площадок для публікації статей зі зворотніми посиланнями. До неї увійшли переважно найбільш якісні донори, з яких вдалося отримати беклінки.
Web 2.0 – зовнішні блоги
Для пришвидшення індексації посилань першого кола (tier 1) було створено декілька зовнішніх “блогів”, де розміщувалися статті (переважно на копіпасті: статті формувалися як компіляції з топових сторінок по конкретному запиту), переважно з посиланнями на сторінки донорів з беклінками, рідко робилися посилання на власний сайт.
Клієнтські сайти
Варто пам’ятати, що компанія, сайт якої просувався, займалася розробкою та підтримкою сайтів та інтернет-магазинів. І всім відома практика додавання в футері сайту логотипу чи назви компанії, що розробляла або обслуговує ресурс.
Отже, рекомендували замовнику за можливості домовлятися з клієнтами про наскрізні зворотні посилання з підвалу. З деякими контрагентами вдалося дійти згоди і не просто додати посилання на сайт замовника, а опублікувати різні лінки у футер:
- анкорне посилання на головній сторінці сайту;
- безанкорне з домену, бренду чи логотипу – на всіх інших.
Крауд-маркетинг
Для збільшення кількості доменів-донорів, числа безанкорних посилань та додавання посилань, розташованих біля осмисленого релевантного тексту (на відміну від наскрізних посилань з клієнтських сайтів) була залучена команда сервісу Referr.
Робота проводилася з липня 2020 до серпня 2021, як видно на графіку – період найбільшого приросту донорів (стрілками помічено старт і фініш замовлення крауд-посилань).
Сабміти, каталоги та інші умовно безкоштовні посилання
Збирали для проєкту базу площадок, де можна зробити безкоштовне посилання. За умови, що площадка була більш-менш якісною проставляли лінки власними силами.
Крім класичних каталогів та профілів, було створено декілька односторінкових сайтів на безкоштовних конструкторах під низькочастотні запити (навіть за умови nofollow-посилання, сторінку на tilda.ws вдалося проіндексувати і посилання потрапило до Google Search Console саме незважаючи на nofollow).
Публікація робіт, кейсів та статей на сайтах рейтингів та партнерів
Основа – розміщення кейсів на офіційному сайті Бітрікс, де партнери підтверджують свій статус, показуючи якість роботи на платформі.
Додатково – публікація портфоліо, кейсів та статей на рейтингових площадках для пошуку підрядників у розробці:
Партнерство
За час роботи над проєктом вдалося знайти та прийняти участь в якості партнерів та інфопартнерів низки заходів (конференції, вебінари, рейтинги) з проєктами. Серед топових:
- collaborator.pro
- nazahid.com
- pudradigital.online
- ratingopencart.inweb.ua.
На відповідних сторінках івентів та ресурсів отримали посилання з партнерського блоку.
Вимоги та рекомендації щодо підбору донорів
Тут все залежало від джерела отримання посилання.При підборі донорів для беклінків в статтях в середньому орієнтувалися на такі параметри:
- регіональність (переважно Україна, на другому пріоритеті пострадянські країни);
- тематичність (перевага віддавалася тематичним виданням: IT, софт, інтернет-торгівля; далі – регіональні та загальноукраїнські ЗМІ, інші проєкти);
- рейтинг домену по Ahrefs (DR);
- наявність трафіку (з адекватною часткою органіки; бажано з трендом на зростання);
- нормальний дизайн та адаптивна верстка (в деяких випадках для старих площадок робили виняток, якщо не було адекватного адаптиву);
- мінімум спаму у профілі посилань (плюсом вважалася наявність посилань на донорів з дійсно авторитетних ресурсів);
- сайти створені не для продажу посилань.
Оскільки доводилося оцінювати значний перелік потенційних донорів, створили власні показники для оцінки якості площадки. Вони враховували трафік, показник DR та умовну (виражену в числовому вигляді) оцінку якості профілю зовнішніх посилань, а також ціну. Отримані середні показники дозволяли досить швидко порівняти площадки, відсіяти ті, що явно не підходили, а також виставити пріоритет використання донорів.
Для статейного просування (аутріча) вимоги були найвищі, для крауд-посилань, сабмітів часто зменшувалися до одного-двох показників, адже ці беклінки використовувалися виключно для урізноманітнення та “розбавки” профілю посилань.
Тексти
Оскільки якість текстів, що використовувалися попередніми підрядниками, була низькою, вирішили підібрати власних авторів, не замовляти статті вебмайстрам або райтерам біржі посилань.
Щоб збільшити ймовірність індексації сторінок з посиланнями, замовляли повноцінні статті (не мінімалку на 1,5 – 2 тисячі знаків). Теми публікацій підбиралися максимально релевантно сторінкам сайта-акцептора, на який планувалися посилання.
При поповненні бюджету на біржі посилань Міралінкс до сплачених коштів додавалися бонуси. Для максимально ефективного використання бюджету, ці бонуси використовували для написання текстів на друге коло (tier 2) посилань на менш якісних площадках для покращення індексації та підвищення ваги сторінок-донорів.
Як підбирали сторінки-акцептори та анкори
Використовували три підходи:
- просувати ключі, що близькі до топу;
- прокачка пріоритетних сторінок;
- підвищення релевантності сторінки по обраним ключам в “очах” пошукової системи.
Перший полягає у тому, щоб обрати анкори (запити), що вже недалеко від топових позицій. Для цього в Google Search Console фільтруємо запити, середня позиція яких між 5 та 20. Відбираємо такі, де є значна кількість показів у видачі (Impressions) та мало кліків.
Другий – замовник визначає пріоритетні напрямки та сторінки. В зовнішній стратегії передбачаємо частину анкорних посилань на них. В якості анкорів беремо найбільш частотні та комерційно цікаві запити. А в якості донорів підбираємо топові площадки.
Третій підхід застосовували для низки сторінок, по кластеру яких пошукова система показувала інші адреси у видачі. Окрім інших заходів для підвищення релевантності, застосовували і зовнішні посилання. В якості анкорів використовували ключові слова кластеру (як найбільшої, так і найменшої частотності). Так вдалося “довести” Гуглу, що саме визначена нами сторінка має ранжуватися за цими запитами.
Tier 2
Посилання другого кола ставилися в зовнiшнiх блогах (Web 2.0), у текстах для недорогих донорів, а також у статтях для tier 1, де за правилами донора можна додавати 2+ посилання.
Отже перше посилання завжди було спрямоване на сайт проєкту, а друге – на сторінки-донори, що замовлялися нещодавно або вимагали додаткових дій для індексації (за умови співпадіння тематики).
Резюме
Отже, ми вважаємо, що отримали достойний результат. Звичайно, не заперечуємо, що можна було і в більш стислі терміни наростити показники. Проте, вважаємо, що завдяки проведеній роботі:
- маса посилань наростала поступово і максимально природньо;
- до профілю посилань додавалися найрізноманітніші беклінки;
- бюджет на зовнішнє просування використовувався плавно.
Таким чином, був дотриманий наш принцип надійного просування, коли ефект досягається планомірними безпечними та обдуманими методами.